Skip to main content

Rozwój przywództwa w dobie transformacji cyfrowej

Coniferous forest by the water
Sektor
Usługi Finansowe
Rozwiązania
Change Management
Digital Learning

Kontekst

Santander przeprowadził innowacyjny 12-miesięczny program, wzmacniający wśród liderów kompetencje kluczowe w implementacji szeroko zakrojonych zmian organizacyjnych. Impact przeprowadził w ramach programu 2 innowacyjne moduły wokół przywództwa.

Ze względu na ogromną dynamikę przemian zachodzących w sektorze bankowym, Santander zdecydował się na wprowadzenie niezbędnych zmian organizacyjnych.

Za priorytet zostało uznane wsparcie pracowników w utrzymaniu stabilnej efektywności w dynamicznym miejscu pracy i zmierzeniu się z wyzwaniami wszechobecnej i postępującej cyfryzacji.

Cele programu:

  • podniesienie umiejętności przywódczych, również w kontekście cyfrowego środowiska pracy,
  • wprowadzenie kultury „zwinnego” przywództwa (Agile Leadership Culture),
  • zmiany sposobu zarządzania i wywieranie wpływu w zespołach wirtualnych.

Impact zrealizował dwa moduły z programu Santandera dot. przywództwa („Iskra” oraz „Nowy świat…?”) skierowane do doświadczonych menedżerów, posiadających już wysoko rozwinięte umiejętności przywódcze, jednak potrzebujących jeszcze większej sprawności
i elastyczności w działaniach, aby łatwiej było im dostosować się do szybko zmieniającego się środowiska usług finansowych.

Program miał za zadanie zainspirować uczestników, umożliwić poznanie codzienności i wyzwań biznesowych innych „światów” i branż. Uczestnicy pracowali nad praktycznymi projektami, badali skutki zmian technologicznych w kontekście różnych branż, dysponując licznymi informacjami i mierząc się w czasie rzeczywistym z licznymi wyzwaniami. Zawierał atrakcyjny wirtualny moduł edukacyjny, oparty na zespołowym zdalnym uczeniu się oraz angażujące warsztaty stacjonarne, co umożliwiło uczestnikom szybkie i efektywne poznanie, praktyczne doświadczenie i przeanalizowanie transformacji cyfrowych w innych branżach.

Wyniki pokazują zmiany postaw i zachowań wśród wszystkich 24 uczestników programu.

Wyniki ankiet dot. zmiany zachowań:

Satysfakcja z pracy

3.4% wzrost satysfakcji z pracy samych uczestników.

4.4% wzrost satysfakcji z pracy ich bezpośrednich podwładnych.

Produktywność

3.8% wzrost wydajności odzwierciedlający samoocenę wyników pracy wykonanej przez uczestników.

Zespół

10% wzrost poczucia wsparcia u bezpośrednich podwładnych i poczucia, że w razie potrzeby mogą liczyć na wsparcie.

10% wzrost wyników dot. dynamiki pracy zespołów, w tym silniejsze poczucie wspólnoty i związku między satysfakcją z pracy, a społecznym wsparciem zarówno wśród uczestników oraz ich bezpośrednich podwładnych. 

Przywództwo

4.6% wzrost umiejętności przywódczych, skoncentrowanych na przeprowadzaniu strategicznych zmian prowadzących do realizacji wizji organizacji.

5.7% wzrost poczucia wspólnoty w zespole - zbadany na podstawie opinii bezpośrednich podwładnych uczestników szkolenia.

W rezultacie w organizacji zaszły znaczne zmiany kulturowe, wprowadzono i wzmocniono umiejętności i nowe sposoby myślenia, niezbędne do osiągnięcia strategicznych celów Santander do 2025 r.

Referencje
Klienci o nas
Cathleen Merkel
HR Director
Discovery Networks International
"When they finished, I had a different bunch of people in front of me. There was a real sense of connection, a real sense of belonging; there was an incredible amount of ownership, and I get goosebumps just talking about it."
Cate Harris
Group Head of Sustainability & Global Head of Lendlease Foundation
Lendlease
"Lendlease Foundation’s Springboard program is a global program proven to generate remarkable outcomes"
Participant
Dulwich College International
“Session One provided opportunities for my team to discuss their experiences in a reflective way without getting drawn into a moan fest."